5 Nisan 2020

Kredi Ne Zaman Çıkar, Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

İnsanlar, birçok sebepten dolayı kredi çekmek zorunda kalabilir. Bazıları gereksinimlerini karşılamak için kredi başvurusu yaparken, bazıları araba ya da ev almak için kredi çekmektedir. Kredi çekmek için yapılan başvurular neticesinde insanların bir süre beklemesi gerekebilir. Bu makalemizde kredi ne zaman çıkar, kredi çekmek kaç gün sürer gibi sorularınızın cevaplarını yazacağız.

Kredi Çekmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi çekmek isteyenler, bu kararı verdikten sonra ilk iş olarak bankalar arasında bir araştırma yapmalıdırlar. Her bankanın farklı bir faiz oranı ve kredi limiti bulunmaktadır. Burada önemli olan en düşük faizli krediyi veren bankayı bulmaktır. Düşük faizli kredi veren banka bulunduktan sonra en yakın şube üzerinden, mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanılarak başvurular yapılabilmektedir.

Kredi Çekmek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Çekmek Ne Kadar Sürer?

Kredi başvurusu adımları tamamlandıktan sonra bekleme süreci başlayacaktır. Bir kredinin hızlı sonuçlanması için bazı özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Kredi başvurusunun hemen sonuçlanması için, başvuru yapan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Kredi notu ne kadar yüksek olursa, kredi başvurusunun sonuçlanması da o kadar hızlı gerçekleşecektir.

Bankalar, kredi verirken birçok ayrıntıya dikkat ettikleri için kredi sonucu hızlıca açıklanmayacaktır. Bazı bankalarda kredi çekme süresi fazlasıyla uzun sürebilir. Bankadan kredi başvurusu yaparken, tamamlanma süresinin ne kadar süreceğini sormak ve öğrenmek akıllıca olabilir. Acil kredi ihtiyaçlarında uzun süre beklemek istemeyen müşteriler, şanslarını başka bankalar üzerinden deneyebilirler.

Kredi Değerlendirme Süreci Nasıl İşler?

Kredi değerlendirme süreci, başvuru şekline göre farklılık göstermektedir. Kredi başvurusu internet üzerinden gerçekleştirilirse, sistem otomatik olarak başvuru yapan kişinin KKB notuna bakacaktır. Sonrasında puanı uygun olan kişilerin gelir düzeyleri hesaplanacaktır. Her iki sorgulamada da olumlu sonuç alınırsa, kredi hemen sonuçlanacaktır.

Kredi Değerlendirme Süreci Nasıl İşler?

Kredi başvurusu SMS yoluylu yapıldıysa, sonrasında uygulanacak süreç yine aynı şekilde işleyecektir. T.C. kimlik bilgileri üzerinden kredi notu incelemesi ve ardından gelir durumunun araştırılmasıyla birlikte olumlu sonuçlanırsa, krediyi hemen çıkacaktır.

Kredi başvurusu şube üzerinden gerçekleştiyse, bu süreç biraz daha uzun sürebilir. Kredi başvurusunda öncelikle verilen evrakları doldurmak ve sonrasında yetkililerden kredi hakkında olumsuz ve ya olumlu bilgi almak mümkündür. Kredi değerlendirme aşaması bankanın merkeziyle iletişii sebebiyle biraz uzun sürebilmektedir. Bu sebeple kredi başvurusu banka şubesi aracılığıyla yapılırsa, bekleme aşaması biraz daha uzun sürecektir.

Kolay Kredi Veren Banka Var mıdır?

Bankaların vereceği kredilerin zor ya da kolay, zaman zaman değişmektedir. Politikalara ve ülke durumuna bağlı olarak farklılık gösteren bu durum, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenmiş kurallara göre değişmektedir. Bankalar, kredi başvuru değerlendirme aşamasında biraz esnek davranabilmektedirler. Kredi notunu çok fazla önemsemeyen bankalardan kredi alma süresi kısa sürerken, kredi notunu önemli bir kriter olarak değerlendiren bankalar, çok daha uzun sürelerde kredi sonuçlandırmaktadır.

Banka Kredi Onaylama İhtimali Nasıl Arttırılır?

Bankanın kredi onaylama ihtimalini arttırmak için banka müşterilerinin kredi notunu yükseltmesi gerekir. Kolay ve hızlı kredi almak için kredi notunun en az 1000 ve üstünde olması gerekmektedir. En yüksek kredi notu 1900 olarak belirlenmiş durumdadır. Bir müşterinin kredi notu ne kadar fazla olursa, kredi başvurusu o kadar hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır. Kredi notunun yüksekte olması için bankacılık sisteminde gerçekleştirilen tüm ödemelerin tam olarak ve zamanında yapılması çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir