Adres : -
Telefon : 0216 456 97 11
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 15 Ağustos 2015

Pegasus İstanbul Eko Bilet Hattı - (0216) 456 0 383

Pegasus İstanbul Eko Bilet Hattı : 0216 456 97 11

 

Pegasus İzmir Ucuz Bilet Hattı : (0232) 988 12 98

 

Pegasus İstanbul Ucuz Bilet Hattı : (0212) 988 14 87

 

THY İzmir Ucuz Bilet Hattı : (0232) 988 12 98

 

Atlasjet Ankara Ucuz Bilet Hattı : (0312) 988 14 52

 

Mardin Pegasus Ucuz Bilet Hattı : (0414) 988 0 161

 

Gaziantep Pegasus Telefon : (0342) 988 0 161

 

Pegasus Ucuz Uçak Bileti

Pegasus Ucuz Uçak Bileti

HAVA-İŞ Sendikası, Pegasus Havayollarıçalışanlarını sendika çatısı altında toplamak ve örgütlemek için, internet üzerinden harekete geçti.
Pegasus Havayollarının uçuşlarının büyük bir kısmının yapıldığı Sabiha GökçenHavalimanında, Hava-İş Sendikası yöneticileri ve Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ın bizzat katıldığı çalışmalarda, pilot ve hosteslere bastırılan broşürler dağıtılıyor. Hava-İş Sendikası ayrıca çalışanları örgütlemek ve sendika çatısı altında toplamak için internetten kampanya başlattı. Hava-İş Sendikası bu kampanya için dört tane web sitesi kurdu.
İzmir ucuz uçak bileti telefon numaraları. İnternet sitesi üzerinden yayınladığı mesajla Pegasus çalışanlarını sendika çatısı altına davet eden Hava-İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Bilindiği üzere Türkiye’de havacılık alanında tek toplu iş sözleşmesini Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi olan Türk Hava Yollarıile imzalayan sendikamız yine Türkiye’nin en büyük özel havayolu olan Pegasus’taki siz kardeşlerimizi de örgütlemek için mücadeleye başlıyor.

Amacımız THY de çalışan sendikalı personelin çok altında ücretle ve çok daha kötü şartlarda çalışan sizleri hava-iş çatısı altında örgütlemek ve işveren ile adil şartlarda bir toplu iş sözleşmesi imzalayarak hakkınız olan şartlarda çalışmanızı sağlamaktır. İşçi olarak tek başınıza Pegasus yönetiminden alamayacağınız hakları sizin için alacak tek kurum hava-iş sendikasıdır. Size basit bir örnek vermek istiyorum.

THY adana uçak bileti telefon numaraları de yeni işe Başlayan bir kabin memuru ile Pegasus’ta yeni işe başlayan bir kabin memuru arasındaki maaş farkı 3 katına yaklaşmaktadır. (THY de ikramiye dahil başlangıç ücreti 3500-4000 TL arasındadır) Bu fark kendiliğinden ve tek seferde oluşmadı. Bu örgütlü ve kararlı mücadelenin bir ürünüdür. Elbette ki tek seferde bu farkın kapanması mümkün olmayacaktır. Ancak bu kadar fark oluşmasının tek nedeni sendikasız olunması ve bireysel mücadelenin imkansızlığıdır. Planladığımız örgütlenmeyi başardığımızda ve Pegasus ile TİS masasına oturduğumuzda almayı hedeflediğimiz haklardan en önemlisi iş güvencesidir.

En uygun uçak bileti sorgulama telefon. Bilindiği üzere 4857 sayılı iş kanununa göre çalışmayan kabin memuru ve pilotlar iş güvencesi hükümlerinden faydalanamamaktadır. Örneğin 6 ayını doldurmuş bir kaptan pilot THY(den haksız bir şekilde işten çıkarılırsa yaklaşık 300-400.000 TL tazminat alır. (4+4/8 maaş tazminat) aynı durum Pegasus’ta veya diğer havayollarında olursa bu haktan mahrum kalınmaktadır” dedi.

“HİÇBİR HAK MÜCADELE EDİLMEDEN ALINAMAZ”

Hiçbir işverenin işyerinde sendikayı istemeyeceğine vurgu yapan Tatlıbal’ın internet sitesinde yer alan mesajında şu ifadeler yer aldı:
“Çünkü bilir ki bir işçinin sesi fazla çıkar ve hakkını istemek konusunda ısrarcı olursa ancak sendika yoksa keyfi davranıp o işçiyi kapının önüne koyabilir. İşsiz kalmayı göze alamayan işçi de hakkının yenildiğini bile bile mevcut duruma katlanır. Ancak sendika olursa işveren bu şekilde keyfi davranamaz. Yasalardan kaynaklanan birçok hakkı ancak sendika vasıtasıyla kullanabilirsiniz.

Sendikal tazminat (en az 12 aylık maaş) veya sendikal iş güvencesi (temsilcinin iş akdinin feshedilememesi) gibi birçok hakkınız mevcuttur. Ayrıca havacılık sektörü hızla büyüdüğü için sektörde sürekli bir işgücü açığı var. Her yıl 10.000 civarında insan havacılık sektörüne giriyor. Sadece THY yılda binden fazla kabin memuru istihdam ediyor. Yani bu mücadeleye katılırsam işsiz kalır mıyım korkunuz olmasın. ‘Zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok’ ve bu zincirleri birlikte kıracağız.

Pegasus havayolları satış ofisleri telefon. Sendikamız da tüm imkanlarıyla arkanızda duracak. Ayrıca Ağustos/Eylül ayı işin en yoğun olduğu aylar ve işveren bu dönemde işçi çıkartmayı göze alamaz. Çünkü bu aylarda işveren, işçilerin emeğini sonuna kadar sömürüyor ancak örgütlü mücadele ile haklar alınabilir.
Hiçbir hak kendiliğinden verilmez ve mücadele edilmeden alınamaz.

Hepinizi Hava-İş çatısı altında örgütlenmeye ve Hava-İş ailesine katılmaya davet ediyorum. Birlik olursak işveren önümüzde duramaz. şimdi dayanışma zamanı, direnerek hakkımızı, emeğimizin karşılığını alacağız.”

Uçak Bileti kategorisinde bulunan Pegasus İstanbul Eko Bilet Hattı sitemize 15 Ağustos 2015 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Resim Galerisi
Eklenmemiş
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.