Adres : Türkiye
Telefon : (0216) 456 97 11
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 15 Ocak 2014

Thy Yurtiçi Uçak Bileti Hattı - (0216) 456 0 383

 

thy alo bielt hattı

yurtiçi uçak bileti

YABANCI PİLOT ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

THY olarak bütün dünyaya uçtuklarını belirten Temel Kotil, gelirinin yüzde 74’ünün yurtdışından direkt elde ettiklerini aktardı. Global havayolu olduklarını vurgulayan Kotil, “Yurtdışı yolcumuzun yüzde 70’de yabancı yolcu. Doğal olarak bizimde global oynamamız gerekiyor. Asaf Kaptan’ın dediği gibi pilot ihtiyacımız var. Türkiye’de yok bu türk hava yolları bilet satın alma. Bazı okullarda mezunlar var ama bizim kriterlerimizi sağlamıyor. Belirli bir kaliteyi sağlamamız gerekiyor. Uçuş emniyeti bizim için önemli. Ben o pilotlara emniyetsiz demek istemiyorum ama bizim kriterlerimize uymuyor. Dolayısıyla yabancı almaya devam edeceğiz. Sonuçta biz uluslararası oynamak zorundayız.” diye konuştu.

RÜYA UÇAK İÇİN PAZARLIKLAR SÜRÜYOR

Boeing 787 Dreamliner kiralama girişimleri ile ilgili olarak ise Kotil, “Daha pazarlık etmediğimiz için bir şey diyemiyoruz. Fiyatlarla ilgili bir konu. Biz her türlü uçağı kullanırız. 2014 bütçesinden sonra 8 büyük uçak kiraladık. İhtiyaçlar devam ediyor. Rakamlar oluşursa, fiyatlar oluşursa kiralarız.” ifadesini kullandı.

400 YABANCI PİLOT UÇUYOR

THY Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Asaf Ahmed Bora ise halen 400’ü yabancı 3 bin 300 pilotları olduğunu ifade ederek “İç kaynakları tükettiğimiz için, iç kaynaklardan gelmediği için yabancı istihdamı söz konusu. Yabancıların da katma değeri var şirketimize. Onlar da bizden çok şey öğreniyorlar. Mutlular. Biz de onlardan mutluyuz.” dedi.

KABİN MEMURUYDU PİLOT OLDU

THY Uçuş Akademisi’ndeki eğitimi başarı ile tamamlayan Ali Emir Çalışkan ise kabinden kokpite geçiş yaptı. THY yaklaşık bir buçuk yıl kabin memurluğu yaptıktan sonra pilot olmaya karar veren Çalışkan şöyle konuştu: “Üniversiteyi bitirdikten sonra THY’nin açmış olduğu alımlara katıldım. Mülakatları sınavları geçtik sonra ve 2 yıllık eğitim sürecinden sonra 2. pilot olmaya hak kazandım. Benimde çocukluk hayalimdi pilot olmak. Düzensiz bir hayatı var ama uçmayı çok seviyorum. O yüzden tercih ettim.”

Mezunlardan Tuğçen Gezer de zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini aktardı.

Bir çok testten geçtiklerini dile getiren Gezer, “Bir çok teste tabii tutulduk. Pilotluk konusuna gelirsek, burada ki arkadaşlarımın hepsinin çocukluk hayali. Şuan çocukluk hayallerimize kavuştuk. Bunun yanında Dünya’nın en büyük havayolu olma konusunda emin adımlarla ilerleyen THY uçak bileti satın alma telefon‘nin birer çalışanı olmak bizlere ayrıca gurur veriyor.” ifadesini kullandı.

Türk Hava Yolları kategorisinde bulunan Thy Yurtiçi Uçak Bileti Hattı sitemize 15 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Resim Galerisi
Eklenmemiş
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

[…] Türk hava yolları yurtiçi uçak bileti çağrı merkezi. Roma imparatorluğu hükümdarlarından Septimius Severus’ın, diğer bir iktidar sevdalısı Pescennius Niger ile girmiş olduğu iktidar savaşı sırasında, Severus’un tarafını tutan yerleşim yeri sakinleri, Severus’un 194 yılında galip gelerek Roma imparatorluğunun tek hakimi olmasının ardından mükafatlandırılarak geçmişinin en güzel dönemini geçirmeye başlamıştır. Adana Anavarza Ören Yeri’nin kalesi konumunda olan Roma ve İslami dönemlere ait izler de taşımaktadır. Yerleşim yerinden günümüze kadar yok olmadan gelebilen yerleşim yerinde eski Roma imparatorluğuna ait kalıntılar bulmak mümkündür. […]

İlgili Terimler :