Adres : Türkiye
Telefon : (0216) 456 97 11
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 28 Aralık 2013

Türk Hava Yolları Bilet Sorgulama Telefon - (0216) 456 0 383

ataşehir online uçak bileti satış noktasıUkrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Simferopol Türkiye’de Akmescit olarak da biliniyor.

Şehir, Kırım’ın yönetim, bilim, kültür ve endüstri merkezidir. Kırım’ın en merkezi yerinde kara, hava ve demiryollarının kavşak noktasında, Salgır Irmağı kıyısında, Çatırdağ’ın kuzey yamaçlarında yer alan şehir, 19. yüzyılda önemli bir ticaret merkezi haline geldi. 1921 yılından 1945’e kadar Kırım Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti oldu.

1991’de Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan etmesinden sonra türk hava yolları telefon numarası kurulan Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde de aynı görevi üstlendi. Çarlık ve Sovyet döneminde yapılan planlamanın etkisiyle düzenli bir görünüme kavuşan şehirde Rus-Sovyet mimarisinin etkisi açıkça uçak bileti görülebiliyor.

Simferopol’un ortasından, Kırım’ın en uzun akarsuyu Salgır Nehri geçer. Nehrin her iki yanı park ve bahçelerle, gezinti yollarıyla çevrelidir. Kent, Eski ve Yeni Şehir diye ikiye ayrılır. Şehrin herhangi bir bölümüne 40–45 dakikada rahatlıkla yürünebilir.

Kırım geçmişte camilerle bezeliydi. Günümüzde Simferopol’ün ana camii – Camii Kebir’dir. 1804 yılında yaptırılan Kebir Camii özellikle Komünizm döneminde ağır tahribata uğramış. Bir dönem amacı dışında kullanılan camii Kırım Tatarlarının vatanlarına dönüşü restore edilip yeniden ibadete açıldı. Cami 2002’de ikinci kez restore edildi.

Simferopol’da ziyaret edilebilecek pek çok pegasus havayolları müze bulunuyor. Tarih Müzesi, Ülke Müzesi (Kırım Cumhuriyeti Bölge Müzesi) ve Simferopol Sanat Müzesi en ön plana çıkanlar. Kırım Tatar Milli Müzesi de kurulma aşamasında. 

Simferopol ile Yalta arasında 86 km uzunluğunda troleybüs hattı “Dünyanın En Uzun ve En Yüksekten Geçen Troleybüs Hattı” olma özelliğine sahip. Dağları aşıp kıyı kentlerine tren hattı ile ulaşmak yerine alternatif olarak 1950’lerde inşa edilmiş. Hava kirliliği yaratmayan ve oldukça ucuz olan troleybüs ile yolculuk yaklaşık iki saat sürüyor. 753 rakımlı Angarskiy Geçidi hattın en yüksek noktasıdır.

İskit Kralı Skyluros tarafından kurulan Neapolis, Simferopol’un 2 km. güneydoğusundaki Petrovskiy Vadisi’nde bulunuyor. Kermencik mevkiinde, bir tepeye kurulu kale-şehir İÖ 3. yüzyıldan türk hava yolları alo bilet hattı İS 4. yüzyıla değin İskitlerin hâkimiyetinde kalmış; Sarmat, Alan ve son olarak Got akınlarıyla yıkılmış. Kalıntıların olduğu bölgeye 4 numaralı otobüs ile gidilebiliyor.

Şu anda arkeolojik kazılar yapılıyor. Buluntular Simferopol ve Moskova Puşkin müzelerinde sergileniyor. 

Simferopol’un 32 km güneybatısında yer alan Bahçesaray’ı mutlaka görmelisiniz. 15. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar Kırım Hanlığı’na başkentlik yapmış bu şehir Kırım Tatarlarının tarihi başkentidir. En önemli görülmesi gereken yerlerin başında Hansaray ve adına şiirler yazılan Gözyaşı Çeşmesi geliyor.

Türk Hava Yolları, Uçak Bileti kategorisinde bulunan Türk Hava Yolları Bilet Sorgulama Telefon sitemize 28 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Resim Galerisi
Eklenmemiş
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

[…] Türkiye turizminin geneline baktığımızda ise yüzde 1’lik artış var. Turizm sektörü büyümeye devam ediyor. Bu dedikodular, bu kriz söylentileri gerçeği yansıtmıyor. Türkiye turizm sektörü her zamankinden daha güçlü, her zamankinden daha duyarlı ve her zamankinden daha fazla bilinen bir yapıya sahip. Türk hava yolları ucuz uçak bileti sorgulama telefon numarası. […]