Adres : İstanbul
Telefon : (0216) 456 97 11
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 13 Kasım 2013

Türk Hava Yolları İstanbul Anadolu Yakası - (0216) 456 0 383

Türk Hava Yollarıİstanbul’da gerçekleşen ve sivil havacılık sektörü için yeni önlemlerin masaya yatırıldığı IATA’nın (Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği) Havacılık Güvenliği AVSEC World Toplantısı sona erdi. Artık tüm kontroller uçağa binmeden önce yani bilet alınmasıyla başlayacak. Terminallerde kişisel kontroller gerçekleştirilecek.

Yolcu memnuniyeti hakkında yaptıkları araştırmalarda en büyük şikayetin çok sıkı güvenlik önlemlerinden geldiğine dikkat çeken IATA Başkanı Tony Tyler, “Amacımız güvenlikten taviz vermeden, kontrolleri kişileştirerek bu işi yapmak. En son Los Angeles’ta yaşanan ve bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği olaylarda terminal güvenliğinin bir kere daha önemi ortaya çıktı” dedi.

KİŞİSEL KONTROL

2020’nin havalimanı güvenlik konseptlerini bugünden masaya yatıran IATA, ‘Geleceğin Kontrol Noktası’ adı altında bir çalışma yaptı. Buna göre güvenlik kontrolleri, yolcunun bilet alması ile başlayacak.

Yolcunun risk aşaması belirlenecek. Uçmak için havalimanına gelen yolcu eğer riski yüksek ise daha detaylı bir aramaya tabi tutulacak.

BANKOLAR KALKACAK

Çok uçan yolcular için ayrı bir uygulama yapılacak. Yurt içi uçak bileti tüm güvenlik, pasaport ve vize işlemlerinden geçen yolcuların yer alacağı ayrı bir grup, 2020’de dünyada pasaport kuyruğuna girmeden giriş yapabilecek.

Bu uygulamayı iki aşamalı olarak planladıklarına dikkat çeken Tony Tyler, “İlk olarak 25 noktada bu uygulamayı başlatacağız. Amacımız güvenlikten taviz vermeden, bugün havalimanı işletmelerinin yüzde 30 maliyetini oluşturan güvenliği sırtımıza yük olmaktan kurtarmak” diye konuştu.

TÜRK HAVACILIĞI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Tony Tyler, Türk havacılığının uzun süredir iki basamaklı sayılarla büyüdüğünü belirterek “Bu yıl Türkiye’den yüzde 16 gibi bir büyüme bekliyoruz.

Amerika, pegasus ataşehir şubesi Avrupa gibi noktalarla karşılaştırdığımızda bu rakamlar istikrar ve potansiyelin varlığını işaret ediyor” dedi. İstanbul’un çok önemli bir noktada olduğuna işaret eden Tyler, “Özellikle atlasjet uçak bileti’nin inanılmaz iyi ağı var.

Buna Türkiye’nin nüfusu ve büyümesini eklediğinizde ortaya bir başarı öyküsü çıkıyor. Üçüncü havalimanı gibi projeler Türkiye’deki bu gelişim sürecinin uzun süre devam edeceğini ortaya koyuyor” diye konuştu.

Türk Hava Yolları, Yurtiçi Uçak Bileti kategorisinde bulunan Türk Hava Yolları İstanbul Anadolu Yakası sitemize 13 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Resim Galerisi
Eklenmemiş
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.