Adres : Türkiye
Telefon : (0216) 456 9 711
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 29 Ekim 2013

Ucuz Uçak Bileti Rezervasyonu - (0216) 456 0 383

Yerli otomobil ve yerli uçak projelerinde 2023 yılını hedef olarak belirleyen hükümet, her iki projede de yetenekleri ‘adım adım’ geliştirmek istiyor.

Yerli otomobil konusunda henüz somut bir gelişme sağlanamazken, yerli uçak konusunda ilk adım Anka insansız hava aracı ve Hürkuş eğitim uçağı ile atıldı.
Sıradaki adım yolcu uçağı olacak. İlk aşamada ‘orta menzilli bölgesel uçak’ sınıfında üretim yapılması, bunu daha büyük yolcu uçaklarının izlemesi planlanıyor.

İŞBİRLİĞİ ARAYIŞI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yerli uçak projesinin ar-ge aşaması için 1 milyar dolar kaynak ayrılabileceğini açıklamıştı. Hazırlanan stratejik plan uyarınca, uluslararası tecrübeye sahip bir firma ile işbirliğine gidilecek.
Anlaşma sağlanacak firmanın daha önce hazırladığı uçak platformu, yerli sanayinin katılımıyla Türkiye’nin ihtiyaçlarına uyarlanacak. Böylece Türkiye’ye teknoloji transferi sağlanacak.
Motor üretiminde  TEI’nin, gövde üretiminde TUSAŞ’ın ana yüklenici olması bekleniyor. TUSAŞ ve TEI halen dünyanın önde gelen savaş uçaklarının yanısıra yolcu uçakları için de parça üretimi yapıyor.

DÖRT SEÇENEK

Babacan ABD’de yaptığı açıklama öncesinde Boeing firmasını ziyaret etmişti. Ancak THY’nin de müşterisi olduğu Boeing ile Airbus ‘bölgesel jet’ üretimi yapmıyor ve büyük yolcu uçaklarının üretimini tercih ediyor.  Airbus’ın en küçük uçağı A318 modeli 132 yolcu kapasitesine sahip bulunuyor.

Bu nedenle Türkiye’nin bölgesel jet üretimini gerçekleştirmesinin ardından sıra yerli büyük uçak projesine geldiğinde bu iki üreticinin platformlarını esas alabileceği belirtildi.
İlk aşama olan bölgesel uçak projesinde Antonov (Ukrayna), Embraer (Brezilya), Bombardier (Kanada) ve Fokker (Hollanda) seçenekleri gündemde bulunuyor. TAI’nin Mart ayında teknoloji paylaşımı için protokol yaptığı SAAB’ın (İsveç) ise bu projede söz sahibi olmadığı belirtildi.

Uçak Bileti, Yurtiçi Uçak Bileti kategorisinde bulunan Ucuz Uçak Bileti Rezervasyonu sitemize 29 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Resim Galerisi
Eklenmemiş
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

[…] Ucuz Uçak Bileti Rezervasyonu […]