Adres : Türk Hava Yolları İstanbul - Anadolu Yakası
Telefon : 0216 456 03 83
E-Posta : thy@hotmail.com.tr
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 25 Ekim 2013

Türk Hava Yolları Bilet Hattı - (0216) 456 0 383

İstanbul-Moskova hattında THY-Pegasus rekabeti fiyatlara da yansıdı, yolculara daha avantajlı fiyatlarla uçuş fırsatı doğdu. THY Rusya Genel Müdürü Müfail Deribaş, İstanbul-Moskova hattına dair beklentileri ve hedefleri, RS FM ile paylaştı.

Pegasus Havayolları, bugün itibarıyla İstanbul-Moskova seferlerine başladı. Salı, Perşembe ve Pazar günleri Moskova’ya karşılıklı uçuşlar gerçekleştirecek olan şirket, Türk Hava Yolları’nın Moskova tekeline son vererek, önemli bir rekabete girdi.

Pegasus, İstanbul-Moskova arasında gidiş-dönüş 350 TL’den başlayan fiyatlarla uçuyor. Bu durum, THY’nin fiyat kırmasına neden oldu. Daha önce Moskova’ya gidiş-dönüş 790 TL’ye uçan THY, fiyatları 600 TL bandına çekti. THY’nin fiyatları aşağıya çekmesinin Pegasus ile bir ilgisi var mı? İstanbul-Moskova hattına yeni havayolu şirketleri dahil olacak mı? THY’nin bundan sonraki politikası ne olacak?

THY Rusya Genel Müdürü Müfail Deribaş, bu soruların yanıtını RS FM’de verdi.

“ÜCRET POLİTİKAMIZI TEK BİR RAKİBE GÖRE AYARLAMIYORUZ”

Müfail Deribaş, İstanbul-Moskova seferlerinde fiyatların düşmesinin bu döneme denk gelmiş olabileceğini, tek bir rakibe göre ücret poltikası belirlemediklerini ifade etti.

“Ücret politikamızı sadece bir rakip havayoluna göre düzenlemiyoruz biz. Bütün rakipleri göz önünde bulundurarak her gün ücretlerimizi gözden geçiriyoruz. Bizim özel olarak ücretlerle ilgilenen birimlerimiz var genel müdürlüğümüzde. Buradaki arkadaşlarımız, Moskova da dahil olmak üzere bütün hatların ücretlerini her gün takip ediyorlar. Yine o ilgili hatlardaki ilgili arkadaşlarla, müdürlerle ve diğer çalışanlarla da istişare ederek yeni ücretler belirliyorlar. Düşüş belki bu döneme denk gelmiş olabilir ama dediğim gibi biz sadece bir havayolunu baz alarak ücretlerimizi düzenlemiyoruz.”

“DOLULUK ORANLARINDA DEĞİŞİKLİK YOK”

Peki, Pegasus’un Moskova hattına girmesi, THY’nin satışlarını etkiledi mi? Moskova pazarının potansiyeli büyük bir Pazar olduğununu altını çizen Deribaş, doluluk oranlarında bir farklılık olmadığını söyledi.

“Hayır kesinlikle, Moskova pazarı çok büyük bir pazar, potansiyeli olan bir pazar. Türk Hava Yolları’nın da başka bu hatta giren havayolu şirketlerinin de yolcu bulması mümkün. Zaten sizin söz konusu ettiğiniz havayolu şirketi haftada 3 defa uçacak. Ama bizim Türk Hava Yolları’nın günde 6 seferi var. Dolayısıyla bizi şu anda etkilemiş görünmüyor, doluluk oranlarımızda bir değişiklik yok.”

İSTANBUL-MOSKOVA HATTINA YENİ ŞİRKETLER GİRECEK Mİ?

THY Rusya Genel Müdürü Müfail Deribaş, Rusya ve Türkiye arasındaki anlaşmaya istinaden, Türk tarafından Pegasus’un seferlerine başladığını, Rus tarafından da bir havayolu şirketinin yakında uçmaya başlayacağını kaydetti.

“Sizin sözünü ettiğiniz havayoluyla birlikte bir de Rus tarafından bir havayolu şirketi daha yakında İstanbul-Moskova seferlerine başlayacak diye bilgi alıyoruz biz. Rus havayolu şirketi, böyle bir hak kazandı zaten. Dolayısıyla iki ülke arasındaki yapılan anlaşmalar gereği başka havayolunun girmesi mümkün değil. Ama Türk Hava Yolları’nın ve Rus tarafından Aeroflot’un dışında iki havayolu şirketi daha biri Rusya’dan biri Türkiye’den olmak üzere hatta giriyorlar.”

“HER ZAMANKİ GİBİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Müfail Deribaş’a Moskova hattına yeni katılımların tamamlanmasının ardından THY’nin izleyeceği politikayı sorduk. THY Rusya Genel Müdürü, İstanbul ve Moskova’nın nüfus açısından yoğun ve yüksek potansiyelli kentler olduğunu belirtti ve her zamanki gibi çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

“Moskova 10 milyon nüfusun üzerinde nüfusa sahip olan bir şehir. Karşısında da İstanbul var, 15 milyonun üzerinde nüfusu olan bir şehir. Kaldı ki, Rusya ve Türkiye ilişkileri de sürekli gelişiyor. Dolayısıyla potansiyel çok yüksek bu iki şehir arasında, potansiyel çok yüksek. O bakımdan biz her zaman yaptığımız gibi marketing çalışmalarımıza, pazarlama çalışmalarımıza ve bizim potansiyel müşterilerle irtibat kurmaya devam edeceğiz. Normal çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

“REKABETİN KAZANANI YOLCU”

THY, İstanbul-Moskova hattındaki rekabetin artmasına nasıl baktığını da değerlendiren Deribaş, yeni havayolları ile birlikte yeni yolcuların gelmesine sıcak baktıklarını kaydederek, kazananın yolcu olduğunu vurguladı.

“Türk Hava Yolları olarak meseleye şöyle bakıyoruz. Ne kadar çok havayolu şirketi girerse girsin, neticede bunun yolcuya faydası oluyor. Hem ücretler açısından hem kalitenin daha yükseklere çıkma açısından, yolcu açısından yolcuya faydası oluyor. Onun için potansiyeli yüksek olan Moskova gibi şehirlerde de yeni yolcuların gelmesine vesile oluyor. Onun için biz sıcak bakıyoruz.”

Uçak Bileti kategorisinde bulunan Türk Hava Yolları Bilet Hattı sitemize 25 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Firma Resim Galerisi
Atlas Jet Bilet Hattı Telefon
Aydın Ticaret Odası; yazılım, bilişim ve teknoloji alanında
31 Ekim 2013'de eklenmiş
Yurtdışı Uçak Bileti Hattı
Babacan’ın sözünü ettiği dört alternatifin; Antonov (Ukrayna),
30 Ekim 2013'de eklenmiş
En Uygun Uçak Bileti Pegasus
Yeni noktalarla uçuş ağını sürekli genişletmeye devam eden
29 Ekim 2013'de eklenmiş
Anadolujet Telefon Numarası İstanbul
Bu sene beşinci yılını kutlayan AnadoluJet, pergelin bir ucunu
27 Ekim 2013'de eklenmiş
Sun Express Telefon Numarası Sabiha Gökçen
Türk Hava Yolları ve Lufthansa‘nın ortak kuruluşu olan Sunexpress,
27 Ekim 2013'de eklenmiş
Profesyonel Vize Hizmetleri
Günümüzde vize almak ülkemiz insanlarına uzun ve zorlu bir iş
27 Ekim 2013'de eklenmiş
Diyarbakır Türk Hava Yolları Telefon Numarası
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Diyarbakır  Türk
27 Ekim 2013'de eklenmiş
Türk Hava Yolları Telefon
Türk Havayolları, başkent Nairobi’ye başlattığı seferlerden
27 Ekim 2013'de eklenmiş
Türk Hava Yolları Bilet Hattı
İstanbul-Moskova hattında THY-Pegasus rekabeti fiyatlara da yansıdı,
25 Ekim 2013'de eklenmiş
Pegasus Kartal Telefon No
Pegasus şirketi sözcüsünün çarşamba günü gerçekleştirdiği
25 Ekim 2013'de eklenmiş
Atlas Jet Bilet Hattı Telefon Atlas Jet Bilet Hattı Telefon

Aydın Ticaret Odası; yazılım, bilişim ve teknoloji alanında

Yurtdışı Uçak Bileti Hattı Yurtdışı Uçak Bileti Hattı

Babacan’ın sözünü ettiği dört alternatifin; Antonov (Ukrayna),

En Uygun Uçak Bileti Pegasus En Uygun Uçak Bileti Pegasus

Yeni noktalarla uçuş ağını sürekli genişletmeye devam eden

Anadolujet Telefon Numarası İstanbul Anadolujet Telefon Numarası İstanbul

Bu sene beşinci yılını kutlayan AnadoluJet, pergelin bir ucunu

Sun Express Telefon Numarası Sabiha Gökçen Sun Express Telefon Numarası Sabiha Gökçen

Türk Hava Yolları ve Lufthansa‘nın ortak kuruluşu olan Sunexpress,

Profesyonel Vize Hizmetleri Profesyonel Vize Hizmetleri

Günümüzde vize almak ülkemiz insanlarına uzun ve zorlu bir iş

Diyarbakır Türk Hava Yolları Telefon Numarası Diyarbakır Türk Hava Yolları Telefon Numarası

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Diyarbakır  Türk

Türk Hava Yolları Telefon Türk Hava Yolları Telefon

Türk Havayolları, başkent Nairobi’ye başlattığı seferlerden

Türk Hava Yolları Bilet Hattı Türk Hava Yolları Bilet Hattı

İstanbul-Moskova hattında THY-Pegasus rekabeti fiyatlara da yansıdı,

Pegasus Kartal Telefon No Pegasus Kartal Telefon No

Pegasus şirketi sözcüsünün çarşamba günü gerçekleştirdiği

Eklenmemiş
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

[…] İZMİR – Türk Hava Yolları (THY), İzmir ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasındaki karşılıklı uçuşlarda, kampanya dahilinde internet üzerinden, her şey dahil tek yön 74 liraya yolculuk imkanı sağlıyor. […]

[…] Türk Hava Yolları Bilet Hattı […]

[…] sınıflarında “Dünyanın en iyi ikram veren hava yolu şirketi” seçilen Türk Hava Yolları‘nın (THY) yeni ikram konsepti […]

[…] Frankfurt Havalimanı’ndan saat 14.55’te, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan türk hava yolları alo bilet hattı ise saat 11.50’de kalkan karşılıklı seferlerle […]

istanbul bilet fiyatlari
03 Mart 2014 - 20:29

İstanbul Osaka Kansai Havaalanı Direkt Kore Havayolları Uçak Bileti 570€ . Öger Türk İzmir Promosyon Bilet 75.99€ . Alitalia Havayolları Telefon Numarası . Öger Türk Nürnberg Promosyon Bilet 125.99€ . İstanbul Aomori Kampanyalı Uçak Biletleri 570€ .